Jdi na obsah Jdi na menu
 


Největší letiště světa

21. 5. 2009

Hartsfield-Jackson Atlanta mezinárodní letiště (IATA: ATL, ICAO: KATL, FAA LID: ATL), známý místně jako Atlanta letiště Hartsfield Airport, a Hartsfield-Jackson, se nachází sedm mil (11 km) na jih od centrální obchodní čtvrti na Atlanta, Gruzie, Spojené státy.Je na světě nejrušnější letiště na osobní dopravu, stejně jako přistání a přijme-off.  Na letiště je hlavní rozbočovač pro Delta Air Lines, GeorgiaSkies, AirTran Airways, Delta Shuttle připojení pod názvem Amerika, a Delta připojení partner Atlantiku Southwest Airlines, Delta hub je na světě největší letecká společnost náboje.  Delta Air Lines letěl 55,4% cestujících z letiště v roce 2008, AirTran letěl 19,27%, a Atlantic Southeast Airlines letěl 12,94%.  Na letišti bylo 151 domácích a 28 mezinárodních brány.  Hartsfield-Jackson měl své začátky s pěti-rok, nájemné zdarma pronájmu na 287 akrů (116 ha), který byl domovem opuštěné auto závodní dráha.  Nájemní smlouva byla podepsána dne Duben 16, 1925, podle starosty Waltera Sims, který město, aby jej na letišti.Jako součást dohody, majetek byl přejmenován Candler polí po jejím bývalým majitelem, Coca-Cola magnát a bývalý starosta Atlanty Ása Candler.  První let do Candler polí byla na 15. září, 1926, a Florida Airways mail letadlo letící z Jacksonville. V květnu 1928, Pitcairn leteckou službu začal do Atlanty, následuje v červnu 1930 Delta Air Service. Později tyto dvě letecké společnosti, známý jako východní Air Lines a Delta Air Lines, respektive, jak by používání Atlanta as jejich hlavním nábojem.

  Bylo to rušné letiště od svého počátku a na konci roku 1930 je umístěna za třetí New Yorku a Chicagu pro pravidelné každodenní lety s příletem šestnáct a odvozových. Candler Pole první kontrolní věž byla otevřena března 1939.


  V říjnu 1940 vláda USA prohlásila, že jedno vojenské letiště a Spojené státy armádní letectvo provozováno Atlanta armáda Airfield společně s Candler polí. Letectvo letiště používá především pro přechodné servis letadel, s mnoha různými typy bojových letadel je udržován na letišti. Během druhé světové války, na letiště se zdvojnásobil a nastavit záznam 1700 vzlety a přistání v jediném dni, což ji národa nejrušnější letiště z hlediska letový provoz. .

  V roce 1946 byla přejmenována Candler Pole Atlanta Municipal Airport. I V roce 1948, tedy více než jeden milion cestujících prošla válka přebytek hangáru, který sloužil jako budova terminálu. Na červen 1, 1956, což je Eastern Airlines letu do Montrealu, Kanada byla první mezinárodní lety z Atlanty.  V roce 1957, Atlanta měla svou první tryskové letu: a Sud letectví Caravelle z Washingtonu DC V témže roce, v práci na novém terminálu začala pomáhat zmírnit přetížení.  Atlanta byla nejrušnější letiště v zemi s více než dva miliony cestujících, která prochází v tomto roce, a mezi polednem a 2 hod. každý den, se stal nejrušnější letiště na světě.

 Dne 3. května, 1961, nový $ 21 milion terminál otevřen, největší v zemi, jsou schopni ubytovat přes šest milionů cestujících ročně. Nové letiště bylo v minulosti roztáhl její kapacita je první rok, kdy devět a půl milionu lidí prošlo. V roce 1967 se město Atlanta a letecké společnosti se začalo pracovat na plánu pro budoucí rozvoj Atlanta Municipal Airport.

 Byla to největší stavební projekt v Jižním, která stojí 500 milionů dolarů.  Pojmenované pro bývalého starostu Atlanta Hartsfield William Berry, který udělal mnoho pro podporu letecké dopravy, William B. Hartsfield Atlanta mezinárodní letiště byla zahájena v září 21, 1980, on-čas a podle rozpočtu.  Byl navržen tak, aby ubytovat až 55 milionů cestujících za rok, a na něž se vztahuje 2,5 milionů čtverečních stop (230.000 m²). V prosinci 1984 jeden 9000-noha (3 km) čtvrtá paralelní dráhy byla dokončena a další dráha byla prodloužena na 11889ft (3,6 km) na následující rok.

 Byl dokončen v ceně $ 1,28 mld. EUR a byla zahájena v květnu 27, 2006, a byl prvním dráhy přidané od roku 1984. It bridges Interstate 285 (the Perimeter) on the south side of the airport. Je mosty Interstate 285 (po obvodu) na jižní straně letiště.  Masivní projekt, který zahrnoval uvedení zaplnit nečistotami jedenáct příběhů vysoká v některých místech, zničení některých okolních čtvrtích, a rodiny jsou schopni navštívit dvě hřbitovů na majetek pouze příležitostně. Bylo přidáno pomoci zmírnit některé dopravní problémy způsobené přistání malého-a mid-size letadla na delší dráhy, které jsou rovněž využívány větší letadla, jako jsou Boeing 777, které obvykle vyžaduje delší startu vzdálenosti než menší letadla. S pátým dráha, Hartsfield-Jackson je jedna z mála letišť, které mohou plnit trojí simultánní vykládkách.  Pátý dráhy se očekává zvýšení kapacity pro přistání a přijme-off o 40% z průměrné hodnoty 184 lety za hodinu až 237 letů za hodinu. 

. Hartsfield-Jackson v držení jeho pořadí jako světově nejrušnější letiště v roce 2008, a to jak pokud jde o cestující a počtu letů, které respektu 90,0 milionu cestujících a 978.824 letů.  Mnoho z těchto letů jsou domácí lety v rámci Spojených států, kde Atlanta slouží jako hlavní přestupní bod pro lety do nebo z menších měst po celé jižní Spojené státy.

Jako mezinárodní branou do Spojených států, Hartsfield-Jackson patří sedmá, John F. Kennedy mezinárodní letiště v New York City je první. však, že letiště je stále hlavní branou pro cestující na palubu lety pro jiné země.  V roce 2008, Atlanta letiště viděl mezinárodní provoz skok 3,18 procenta oproti předchozímu roku. More than 4.6 million passengers boarded international flights at Hartsfield-Jackson in 2008. Více než 4,6 milionu cestujících palubu mezinárodní lety na Hartsfield-Jackson v roce 2008. 

. Letiště se nachází částečně v městě College Park, Gruzie, která je na jih od města hranice Atlanta, ale většinou se nachází v obchodní oblasti, v Fulton a Clayton okresech; města mezích Atlanta, College Park, East bodu, a Hapeville se rozšíří na letiště důvodů. Letiště je dosažitelné MARTA.

 

Atlanta je hlavní a největší město amerického státu Georgie a centrální město deváté největší metropolitní oblasti v Spojených státech. Je sídlem Fulton County, ale část města zasahuje i do DeKalb County. Podle odhadu z roku 2005 žije ve městě samotném 470 000 obyvatel, což město řadí na 34. místo ve Spojených státech, avšak, metropolitní oblast, s více než 5,25 miliónů obyvatel, je 9. největší v USA a zároveň nejrychleji rostoucí. Atlanta je hospodářským centrem amerického jihovýchodu, po občanské válce začalo město vzkvétat. Za novými pracovními příležitostmi, zpočátku v textilním průmyslu, sem přišlo spoustu afroamerických přistěhovalců. Ti dnes tvoří největší etnickou skupinu ve městě (61,4 %). V Atlantě se nachází největší letiště na světě.

 

Letiště je stavba na zemi nebo na vodě určená pro vzlety, přistání (vzletová a přistávací dráha) a pozemní pohyby letadel po pojezdových drahách. Obvykle k ní patří i další technické a logistické zázemí – hangáry, řídicí věž, letištní terminály, sklady leteckého paliva a stavby pro logistické zabezpečení leteckého provozu.

Raná letiště byla budována během první světové války pro vojenské potřeby. Po válce byly k některým dostavěny další budovy pro podporu civilní přepravy osob. První letiště určené výhradně pro civilní účely bylo otevřeno roku 1922 v tehdy německém Königsbergu.

Mezinárodní letiště v San Francisku:

Soubor:SFO at night.jpg

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Tornado, earchquakes?! No, it is XEvil.

(MashaRor, 13. 12. 2017 19:59)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

585

(152, 20. 4. 2010 15:10)

toooooooo jooooooooooo smrdíš

Re: 585

(0001, 30. 7. 2012 18:41)

sam smrdiš ti hovado skurveni ti čuraku vomrdanej

bezvaaaaaaaa

(adušqa , 5. 2. 2010 13:27)

super infa